"לא נדרש הרבה מכל אחד מאיתנו כדי להציל את כדור הארץ. קצת יוזמה, הרבה מודעות והדברים יכולים להיות אחרת."

חומרי הדברה וכימיקלים

אתר EcoFriendly הוקם למענכם על מנת להעלות את המודעות לנושא איכות הסביבה. בין הגורמים הפוגעים בסביבה יותר מכל הם חומרי ההדברה וכימיקלים למיניהם.

ההתפתחויות הטכנולוגיות של העשורים האחרונים הביאו לנו הרבה דברים חיוביים - המחשב האישי, האינטרנט והאייפוד למשל. אך הן גם הביאו לנו חומרי הדברה מתוחכמים ומזיקים וכימיקלים רעילים אשר מרוססים על האוכל אותו אנו אוכלים ומוחדרים למים אותם אנו שותים. חומרי ההדברה והכימיקלים הללו פוגעים בצורה אנושה באיכות הסביבה והם מעשה ידי אדם. ביכולתנו להלחם בתופעה זו!

מהו הנזק של חומרי הדברה וכימיקלים?

חומרי ההדברה שאנו משתמשים בהם הם רבים, מגוונים ומתוחכמים. אנו משתמשים בהם על מנת להרוג יתושים וג'וקים, אנו מרססים אותם על המזון שלנו ואנחנו משתמשים בהם כמעט ללא הבחנה. גם הכימיקלים נכנסו לעולמינו, כחלק מההתפתחויות הטכנולוגיות של העשורים האחרונים. כאשר בני האדם מכניסים חומרי הדברה או כימיקלים למזון, למים או לים, הם גורמים נזק עצום לאיכות הסביבה!

חומרי הדברה וכימיקלים הם הגורם הישיר לכל התחלואים הנגרמים לאיכות הסביבה - זיהום אוויר, זיהום המים, זיהום הים, ההתחממות הגלובאלית ועוד. כאשר האוויר מזוהם בגלל חומרי ההדברה והכימיקלים, קשה יותר לנשום ונוצרות מחלות רבות. כאשר המים שלנו מזדהמים בגלל השימוש בחומרי הדברה וכימיקלים הם הופכים לבלתי ראויים לשתייה ועלולים לגרום למחלות ואף לתמותה אצל בני אדם וחיות.

מדובר בנזק גדול ומתמשך המשפיע על החיים של כולנו, אך חשוב לזכור כי גם בתחום הזה, ישנן פעולות רבות אשר אנו יכולים לנקוט בהם על מנת להפחית את הסכנות.

כיצד ניתן להפחית את הסכנות של חומרי הדברה וכימיקלים?

יש כל כך הרבה פעולות שניתן לעשות וכל שנותר לנו הוא פשוט לקום ולפעול! יש ביכולתנו האפשרות להשפיע ולשנות את העולם בו אנו חיים.

אז מה אפשר לעשות?


פוליש והדברה

פסולת

פסולת וזיהום הסביבהכמויות הפסולת בשנות האלפיים הן עצומות ולא כולנו מקפידים למחזר את הפסולת שלנו. שיירי בניה ותעשיה, גזמי עצים, שאריות אוכל, בקבוקי פלסטיק, עיתונים ישנים - כל אלה הם סוגים של פסולת אשר אם אינם ממוחזרים כראוי פוגעים באיכות הסביבה.

זיהום המים

זיהום מיםכ אשר בני האדם מכניסים חומרים הגורמים לשינויים בהרכב או בתכונות הכימיות, הפיסיקליות והביולוגיות של המים, הם למעשה מזהמים אותם. כאשר מים מזוהמים הם במקרים רבים בלתי ראויים לשתייה ועלולים לגרום למחלות.