"לא נדרש הרבה מכל אחד מאיתנו כדי להציל את כדור הארץ. קצת יוזמה, הרבה מודעות והדברים יכולים להיות אחרת."

הסכנות והגורמים לפגיעה באיכות הסביבה

האתר Ecofriendly, הוקם על מנת להעלות את המודעות לנושא איכות הסביבה.  ישנן פעולות רבות ויום יומיות אותן אפשר לעשות על מנת לשפר את איכות הסביבה בה אנו חיים. אך על מנת לדעת באילו פעולות יש לנקוט, חשוב להבין קודם כל, מהן הסכנות בפניהן אנו ניצבים מדי יום. הבורות וחוסר המודעות לנושא איכות הסביבה הם הגורמים הישירים לרוב הפעולות ההרסניות שאנו נוקטים מדי יום ביומו. באתר זה נסקור את הסכנות הרבות הקיימות שעולמנו כתוצאה מחוסר המודעות של המין האנושי לנושא איכות הסביבה

פסולת

פסולת וזיהום הסביבהכמויות הפסולת בשנות האלפיים הן עצומות ולא כולנו מקפידים למחזר את הפסולת שלנו. שיירי בניה ותעשיה, גזמי עצים, שאריות אוכל, בקבוקי פלסטיק, עיתונים ישנים - כל אלה הם סוגים של פסולת אשר אם אינם ממוחזרים כראוי פוגעים באיכות הסביבה.

זיהום המים

זיהום מיםכ אשר בני האדם מכניסים חומרים הגורמים לשינויים בהרכב או בתכונות הכימיות, הפיסיקליות והביולוגיות של המים, הם למעשה מזהמים אותם. כאשר מים מזוהמים הם במקרים רבים בלתי ראויים לשתייה ועלולים לגרום למחלות.

זיהום אוויר

זיהום אווירכאשר אנחנו מדברים על זיהום אוויר אנחנו מתכוונים לזיהום של האטמוספרה על ידי שחרור מאסיבי של חומרים רעילים הנישאים ברוח ובאוויר. חומרים רבים אשר מזהמים את האוויר נמצאים ליד מפעלי תעשייה או כבישים ראשיים (לכן בערים הגדולות זיהום האוויר הוא בדרך כלל גדול יותר). ישנם דרכים רבות ומגוונות בן ניתן להקטין את זיהום האוויר.

התחממות כדור הארץ

התחממות כדור הארץאחת הסכנות העיקריות היא העלייה המתמדת בטמפרטורה של כדור הארץ. רוב המדענים והחוקרים תמימי דעים כי עלייה זו מיוחסת לעודף בפחמן דו חמצני (הנוצר מסיבות רבות ומגוונות), אשר מצטבר באטמוספרה ויוצר אפקט חממה. העולם הופך לחם יותר וזה משפיע על כל צורות החיים בו ולא טובה. ביכולתנו למנוע או לפחות להאט את התהליך הזה!

זיהום הים

זיהום היםהים מזוהם ברוב המקרים באמצעות הכנסה ישירה או עקיפה של חומרים מזהמים או אנרגיית חום לסביבה הימית. כמובן שמי שעושה זאת אלה הם בני האדם אשר באמצעות הפעולות שלהם גורמים באופן ישיר לזיהום הים ולפגיעה ביצורים החיים בו.

כימיקלים וחומרי הדברה

חומרי הדברהה התפתחויות הטכנולוגיות של העשורים האחרונים הביאו לנו הרבה דברים חיוביים - המחשב האישי, האינטרנט והאייפוד למשל. אך הן גם הביאו לנו חומרי הדברה מתוחכמים ומזיקים וכימיקלים רעילים אשר מרוססים על האוכל אותו אנו אוכלים ומוחדרים למים אותם אנו שותים. חומרי ההדברה והכימיקלים הללו פוגעים בצורה אנושה באיכות הסביבה והם מעשה ידי אדם. לא חבל?

קרינה

קרינהקרינה בעוצמה גדולה מדי מזיקה לבני האדם, לבעלי החיים ולצמחים בעולמינו. אמנם שכבת האוזון שומרת עלינו אבל המומחים טוענים שלא לעוד זמן רב.

אנרגיה

אנרגיה חלופיתל אנרגיה יש צורות רבות ומגוונות - אנרגיה מכאנית, אנרגיה כימית, אנרגיית חום, אנרגיה גרעינית אנרגיה חשמלית ועוד. משאבי האנרגיה אשר אינם מתחדשים (פחם, נפט, גז, דלק ועוד) פוגעים באיכות הסביבה שלנו הרבה יותר מאשר משאבי האנרגיה המתחדשים והבלתי מתכלים כמו רוח, אנרגיית מים, אנרגיית השמש ועוד.